Počkejte prosím chvíli...
stdClass Object
(
    [nazev] => Ústav učitelství chemie a humanitních věd VŠCHT Praha
    [adresa_url] => 
    [api_hash] => 
    [seo_desc] => 
    [jazyk] => 
    [jednojazycny] => 
    [barva] => 
    [indexace] => 1
    [obrazek] => 
    [ga_force] => 
    [cookie_force] => 
    [secureredirect] => 
    [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
    [ga_account] => 
    [ga_domain] => 
    [ga4_account] => G-VKDBFLKL51
    [gtm_id] => 
    [gt_code] => 
    [kontrola_pred] => 
    [omezeni] => 0
    [pozadi1] => 
    [pozadi2] => 
    [pozadi3] => 
    [pozadi4] => 
    [pozadi5] => 
    [robots] => 
    [htmlheaders] => 
    [newurl_domain] => 'kuhv.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '[cs]'
    [newurl_iduzel] => 
    [newurl_path] => 8547/4154/1408
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 1408
    [platne_od] => 15.04.2024 22:09:00
    [zmeneno_cas] => 15.04.2024 22:13:38.042557
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Martin Čapek Adamec
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 1717
    [cms_time] => 1752525872
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => stdClass Object
        (
            [aktualizovano] => Aktualizováno
            [logo] => 

            [autor] => Autor
            [drobecky] => Nacházíte se: VŠCHT PrahaKUHV  
            [top_search_placeholder] => hledat...
            [more_info] => více informací
            [social_fb_odkaz] => 
            [social_fb_title] => 
            [social_tw_odkaz] => 
            [social_tw_title] => 
            [social_yt_odkaz] => 
            [social_yt_title] => 
            [paticka_budova_a_nadpis] =>  BUDOVA A
            [paticka_budova_a_popis] =>  
            [paticka_budova_b_nadpis] =>  BUDOVA B
            [paticka_budova_b_popis] => Sídlo katedry najdete ve 3. patře nástavby X
            [paticka_budova_c_nadpis] =>  BUDOVA C
            [paticka_budova_c_popis] =>  
            [paticka_budova_1_nadpis] =>  NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA
            [paticka_budova_1_popis] =>  
            [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
            [paticka_budova_2_popis] =>  
            [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Ústav učitelství a humanitních věd
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
[paticka_odkaz_mail] => mailto:Ladislav.Nadherny@vscht.cz [logo_href] => / [stahnout] => Stáhnout [google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve [paticka_mapa_alt] => [novinky_kategorie_1] => Akce VŠCHT Praha [novinky_kategorie_2] => Důležité termíny [novinky_kategorie_3] => Studentské akce [novinky_kategorie_4] => Zábava [novinky_kategorie_5] => Věda [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_nadpis] => Nastavení novinek [novinky_dalsi] => zobrazit další novinky [dokumenty_kod] => Kód [dokumenty_nazev] => Název [dokumenty_platne_od] => Platné od [dokumenty_platne_do] => Platné do [archiv_novinek] => Archiv aktualit [intranet_odkaz] => http://intranet.vscht.cz/ [intranet_text] => Intranet [logo_mobile_href] => / [logo_mobile] => [mobile_over_nadpis_menu] => Menu [mobile_over_nadpis_search] => Hledání [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení [menu_home] => Domovská stránka [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [zobraz_mobilni_verzi] => zobrazit mobilní verzi [paticka_mapa_odkaz] => [nepodporovany_prohlizec] => Ve Vašem prohlížeči se nemusí vše zobrazit správně. Pro lepší zážitek použijte jiný. [preloader] => Počkejte prosím chvíli... [social_in_odkaz] => [hledani_nadpis] => hledání [hledani_nenalezeno] => Nenalezeno... [hledani_vyhledat_google] => vyhledat pomocí Google [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [1618] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [1620] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 1620 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [1621] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 1621 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [1622] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 1622 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 1618 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [1619] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [1932] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav učitelství chemie a humanitních věd [seo_title] => Ústav učitelství chemie a humanitních věd [seo_desc] => [autor] => Ing. Ladislav Nádherný, PhDr. Martin Čapek Adamec, Ph.D. [autor_email] => [obsah] =>

Ústav učitelství chemie a humanitních věd je rektorátním útvarem VŠCHT Praha. Tvoří jej dvě pracovní skupiny: Skupina učitelství chemie a Skupina humanitních věd. Ústav zajišťuje výuku humanitních předmětů ve strukturovaném studiu na všech fakultách VŠCHT Praha a v programu

Učitelství chemie pro střední školy.

Studium v navazujícím magisterském programu je určeno pro absolventy bakalářského programu zaměřeného na chemii a poskytuje kvalifikaci pro výuku na středních školách a 2. stupni základních škol. Otevřena je prezenční forma studia, maximální počet přijímaných uchazečů je 30. Dvouleté studium je zakončeno obhajobou diplomové práce a státní závěrečnou zkouškou. Absolventi získají titul Mgr. a vysokoškolský diplom.

Studium v programu celoživotního vzdělávání je určeno pro posluchače magisterských programů na VŠCHT a pro absolventy vysokých škol s chemickým zaměřením. Studium probíhá v prezenční formě studia v nižším rozsahu než magisterské stuium (250 hodin). Toto studium je zakončeno obhajobou závěrečné práce a závěrečnou zkouškou. Absolventi obdrží osvědčení. Pro rok 2024/25 již uchazeče nebudeme přijímat.

Spolupráce se středními školami

Ústav spolupracuje s 23 pražskými středními školami v rámci zajišťování pedagogické praxe pro posluchače Učitelství chemie. Školy poskytující praxi ve větším rozsahu jsou:

  • Gymnázium Praha 2, Botičská 1
  • VOŠ zdravotnická a SZŠ, Alšovo nábřeží 6
  • Gymnázium Elišky Krásnohorské
  • Gymnázium Nad Štolou
  • Arcibiskupské gymnázium v Praze

Učitelé učí učitele

3U je nově vzniklý projekt pro zkušené ale i začínající učitele chemie středních a základních škol, který zahrnuje tradiční Podzimní školu učitelů chemie, v loňském školním roce vzniklá Chemická centra VŠCHT Praha, newsletter Inspirace a Junior Club určený pro studenty učitelství, který bude propojovat studenty učitelství chemie se zkušenými kolegy, aby se mohli vzájemně obohacovat

Chemická centra VŠCHT Praha

Ve spolupráci s neziskovou organizací Elixír do škol jsme v září 2022 otevřeli 10 chemických center napříč celou republikou a v lednu 2023 jsme k nim přidali dalších pět. Centra jsou určena pro učitele chemie středních a základních škol a jejich hlavní náplní je získávání nových podnětů pro výuku v neformálním prostředí a sdílení svých zkušeností s kolegy. Od března 2023 fungují chemická centra pouze pod vedením VŠCHT.

Od září 2023 část center skončila, ale zároveň jsme otevřeli dalších 5 chemických center, a to v Ústí nad Labem, Mělníku, Jimramově, Olomouci a Kroměříži.

V září 2024 jsme otevřeli další 2 centra: v Praze (napůl v Praze 1 a 2) a v Plaňanech.

Bližší informace najdete zde.

Inspirace

Newsletter s nápady a inspirací do výuky pro učitele chemie (a nejen pro ně) vychází od poloviny září 2023 v průběhu školního roku.

0. číslo - červen 2023

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1932 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [81705] => stdClass Object ( [nazev] => Vzdělávací program pro provazející učitele [seo_title] => Vzdělávací program pro provazející učitele [seo_desc] => [autor] => Matyáš Kopecký [autor_email] => kopeckyy@vscht.cz [obsah] =>

 ◳ UUHV+OP-JAK (png) → (originál)

Vážená paní učitelko, vážený pane učiteli,
Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,


vážíme si naší dosavadní spolupráce v oblasti vzdělávání budoucích učitelů. Posíláme vám přednostně nabídku vzdělávacího programu pro provázející učitele. Tento program má omezenou kapacitu 20 míst.


Vzdělávací program svým rozsahem i obsahem odpovídá standardům Systému podpory provázejících učitelů MŠMT, v případě zájmu a vedení studujících na praxi se vaše škola bude moci od září 2025 přihlásit do pokusného ověřování MŠMT a získat tak finanční prostředky.

Komu je program určen?

Program je určen učitelům a učitelkám SŠ a ZŠ, kteří:

  • se podílejí na vedení pedagogické praxe studentů učitelství chemie a dalších přírodovědných předmětů,
  • mají pedagogickou kvalifikaci, tj. předpoklady pro výkon činnosti pedagogického pracovníka podle § 3 Zákona č. 563/2004 Sb.04 Sb.,
  • mají praxi ve výkonu přímé pedagogické činnosti v délce alespoň 5 let,
  • mají podporu vedení své školy.

Jak je program organizován?

Vzdělávací program se skládá ze dvou částí:

  1. Vstupní vzdělávání v podobě intenzivního soustředění (20 hodin) 4.-5. dubna 2025 v hotelu Astoria v Jáchymově v krásném prostředí Krušných hor. Příjezd do objektu bude možný ve čtvrtek odpoledne 3. dubna, odjezd možný v neděli 6. dubna.  Ubytování vč. snídaně je plně hrazeno, po příjezdu bude připraveno malé pohoštění.
  2. Průběžné vzdělávání rozdělené do pěti kratších bloků (celkem 20 hodin) na podzim 2025 v prostorách VŠCHT, vždy ve všední den odpoledne, podle časových možností účastníků.

Co můžete v programu očekávat?

  • Praktické nástroje pro efektivní spolupráci se studujícími učitelství a zlepšování kvality výuky,
  •  podporu při rozvíjení kompetencí provázejících učitelů, jako je vedení reflektivního dialogu a společné plánování výuky,
  •  příležitost sdílet zkušenosti a získat inspiraci od kolegů a kolegyň,
  • finanční podporu od září 2025 v rámci zařazení do pokusného ověřování MŠMT (v případě vedení studentských praxí).

 

Podrobný program

 

 

Přihlášení do programu proveďte v registračním formuláři.
Srdečně vás i vaše kolegy učitele přírodovědných předmětů zveme k zapojení!


S pozdravem,


Petr Holzhauser, Jan Havlík, Karolina Duschinská
Vysoká škola chemicko-technologická
Ústav učitelství chemie a humanitních věd


Vzdělávací program je součástí řešení projektu OP JAK Podpora pregraduální přípravy budoucích učitelů a učitelek chemie na VŠCHT Praha (CZ.02.02.XX/00/23_019/0008466, začátek realizace 1.9.2024)

 ◳ logopas (png) → (originál)

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 81705 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /vzdelavaci-program-pro-provazejici-ucitele [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17119] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [iduzel] => 17119 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/studium [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [16940] => stdClass Object ( [nazev] => Činnosti ústavu [seo_title] => Činnosti ústavu [seo_desc] => [autor] => Petr Holzhauser, Bohuslav Dušek [autor_email] => [obsah] => [urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 16940 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [16942] => stdClass Object ( [nazev] => Předměty zajišťované naším ústavem [seo_title] => Předměty zajišťované naším ústavem [seo_desc] => [autor] => RNDr. Petr Holzhauser, Ph.D., Ing. Bohuslav Dušek, CSc. [autor_email] => [obsah] =>



Státní závěrečná zkouška Specializace v pedagogice (dobíhající studium)

Informace pro studenty a zkouškové okruhy



Humanitní předměty

(vyučované v rámci všech studijních programů VŠCHT Praha)

Filozofie

Dějiny

Právo

Management

Ekonomie

Sociologie

  • Sociologie
  • Sociologie výchovy
  • Sociální ekologie

 Popularizace vědy

  • Vědecká žurnalistika
  • Vědecká fotografie

Politologie

 
















[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 16942 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /predmety [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17047] => stdClass Object ( [nazev] => Studium učitelství chemie [seo_title] => Studium učitelství chemie [seo_desc] => [autor] => RNDr. Petr Holzhauser, Ph.D., PhDr. Martin Čapek Adamec, Ph.D. [autor_email] => [obsah] =>

Učitelství chemie

V souvislosti s novými studijními předpisy a novými akreditacemi studijních programů se mění i strategie přípravy budoucích učitelů chemie na VŠCHT Praha. Doposud výuka probíhala v tříletém bakalářském studijním programu Specializace v pedagogice se studijním oborem Učitelství odborných předmětů. Hlavní nevýhodou pro absolventy bylo, že podle zákona byli kvalifikováni pouze k výuce na středních odborných školách. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, bude vytvořen nový, navazující magisterský studijní program Učitelství chemie pro střední školy. Absolventi tohoto dvouletého studijního programu získají titul Mgr. a budou plně kvalifikováni pro výuku na gymnáziích a druhém stupni základních škol.

Podmínkou pro přijetí je absolvovaný bakalářský studijní program chemického směru, absolvované konkrétní předměty společného základu nebo jejich ekvivalenty a úspěšně absolvovaný ústní přijímací pohovor. Přihlášky jsou přijímány do 31. 3. 2025 elektronicky prostřednictvím studijního informačního systému.

Od září 2021 je realizován program celoživotního vzdělávání (Učitelství chemie pro SŠ – studium v oblasti pedagogiky), jehož absolvováním mohou absolventi magisterského studia v chemických oborech získat kvalifikaci učitele chemie. Studium je třísemestrální v celkovém rozsahu 260 hodin, vč. 100 hodin reflektované praxe. Nové přihlášky do tohoto progamu již nejsou v roce 2024 přijímány.

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 17047 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /ucitelstvi-chemie [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17068] => stdClass Object ( [nazev] => Studium humanitních předmětů [seo_title] => Studium humanitních předmětů [seo_desc] => [autor] => Ing. Bohuslav Dušek, CSc. [autor_email] => [obsah] =>

Předměty – informace o předmětech a studijní materiály

Význam humanitních předmětů pro studenty technických vysokých škol

Vytváření evropského prostoru VŠ vzdělávání a zapojení českých vysokých škol do mezinárodní sitě universit (Bolońská deklarace a předcházející úmluvy) předpokládá kompatibilitu struktury i obsahu studijních programů i výukových metod.

Zastoupení humanitních a ekonomických předmětů na technických universitách je podle západoevropských konvencí minimálně 1/10 výuky. VŠCHT Praha v tomto směru pokulhává. Změnou dříve povinně volitelných humanitních předmětů na volitelné (tedy nepovinné) byla přesunuta odpovědnost za tuto oblast vzdělání na studenty.

 Technická zdatnost absolventů je pro profesní kariéru samozřejmě podmínkou nutnou, nikoliv dostačující. Zejména vedoucí funkce stále více vyžadují tzv. "soft skils", ke kterým patří dovednosti komunikativní, jednání s lidmi, sociologicko-psychologické znalosti, samozřejmě ekonomická gramotnost aj. Většina absolventů se domnívá, že je VŠ připravuje pro výkon povolání dostatečně po stránce odborné, ale jen velmi malá část považuje za dostatečnou přípravu v oblasti práce s lidmi. Tato část vzdělání je tedy doménou humanitních předmětů. Výuka humanitních předmětů v sobě organicky zahrnuje komunikativní dovednosti, diskusi, umění argumentace.

Naše škola, právě tak jako západní vysoké technické školy, nabízí studentům řadu humanitních předmětů především ve skupině volitelných předmětů. Studijní materiály jsou zpracovány tak, aby studium bylo realizováno moderními formami, které kladou důraz na relativně vysokou míru samostatnopsti práce studentů s redukovanými požadavky na prezenční formy výuky. Studenti si v jednotlivých semestrech mohou z nabídky společenskovědních předmětů volit na základě vlastních zájmů, potřeb a časových možností. Studentům, kteří uvažují o studiu učitelství chemie (viz dále) doporučujeme, aby si některý humanitní předmět zapsali již od 2. semestru.

Studijní materiály a organizační pokyny k většině předmětů jsou zde k disposici. Komunikace s vyučujícím je buď osobně v konzultačních hodinách nebo prostřednictvím e-mailu (kontakty).

[iduzel] => 17068 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/studium-humanitnich-predmetu [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium-humanitnich-predmetu [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [16941] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakty [seo_title] => Kontakty [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 16941 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakty [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10499] => stdClass Object ( [nazev] => [seo_title] => Mapa stránek [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [iduzel] => 10499 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/sitemap [skupina_www] => Array ( ) [url] => /sitemap [sablona] => stdClass Object ( [class] => sitemap [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1485] => stdClass Object ( [nazev] => Stránka nenalezena [seo_title] => Stránka nenalezena (chyba 404) [seo_desc] => Chyba 404 [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

Chyba 404

Požadovaná stránka se na webu (již) nenachází. Kontaktuje prosím webmastera a upozorněte jej na chybu.

Pokud jste změnili jazyk stránek, je možné, že požadovaná stránka v překladu neexistuje. Pro pokračování prosím klikněte na home.  

Děkujeme!

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 1485 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error404] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [10947] => stdClass Object ( [nazev] => Přístup odepřen (chyba 403) [seo_title] => Přístup odepřen [seo_desc] => Chyba 403 [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => zamek [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nemáte přístup k obsahu stránky.

Zkontrolujte, zda jste v síti VŠCHT Praha, nebo se přihlaste (v pravém horním rohu stránek).

[urlnadstranka] => [iduzel] => 10947 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[error403] [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [16960] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 16960 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => dokumenty [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 1619 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
    [nazev] => Činnosti ústavu
    [seo_title] => Činnosti ústavu
    [seo_desc] => 
    [autor] => Petr Holzhauser, Bohuslav Dušek
    [autor_email] => 
    [autor_no] => 
    [obsah] => 
    [submenuno] => 
    [drobeckyno] => 
    [urlnadstranka] => 
    [ogobrazek] => 
    [pozadi] => 
    [newurl_domain] => 'kuhv.vscht.cz'
    [newurl_jazyk] => 'cs'
    [newurl_akce] => '/cinnosti'
    [newurl_iduzel] => 16940
    [newurl_path] => 8547/4154/1408/1619/16940
    [newurl_path_link] => Odkaz na newurlCMS
    [iduzel] => 16940
    [platne_od] => 14.06.2023 15:24:00
    [zmeneno_cas] => 14.06.2023 15:24:40.651716
    [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Dana Poláchová
    [canonical_url] => 
    [idvazba] => 20997
    [cms_time] => 1752527137
    [skupina_www] => Array
        (
        )

    [slovnik] => Array
        (
        )

    [poduzel] => stdClass Object
        (
            [17109] => stdClass Object
                (
                    [obsah] => 
                    [poduzel] => stdClass Object
                        (
                            [17111] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => https://olympiada.vscht.cz
                                    [text_odkazu] => Chemická olympiáda
                                    [perex] => 
                                    [skupina] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 2
                                    [pozice_y] => 1
                                    [barva_pozadi] => 
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 45-tym-web.jpg
                                    [iduzel] => 17111
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [64658] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => Chemická centra
                                    [odkaz] => https://www.chemickacentra.cz/
                                    [targetblank] => 1
                                    [text_odkazu] => Chemická centra
                                    [perex] => 
                                    [skupina] => 
                                    [ikona] => atom
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 2
                                    [pozice_y] => 4
                                    [barva_pozadi] => cervena
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [obrazek_paralax] => 1
                                    [iduzel] => 64658
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [47342] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => Rozvoj pedagogických dovedností akademických pracovníků
                                    [odkaz] => cinnosti/rozvoj-pedagogickych-dovednosti
                                    [text_odkazu] => Rozvoj pedagogických dovedností akademických pracovníků
                                    [perex] => 
                                    [skupina] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 3
                                    [sirka] => 
                                    [vyska] => 
                                    [pozice_x] => 4
                                    [pozice_y] => 3
                                    [barva_pozadi] => zelena
                                    [smer_pozadi] => gradient-bottom
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [iduzel] => 47342
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [29970] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => Podzimní škola učitelů chemie
                                    [odkaz] => https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-ucitele/podzimni-skola
                                    [text_odkazu] => Podzimní škola učitelů chemie
                                    [perex] => 
                                    [skupina] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 3
                                    [pozice_y] => 4
                                    [barva_pozadi] => zluta
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [iduzel] => 29970
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [17110] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => http://kuhv.vscht.cz/cinnosti/inspec
                                    [text_odkazu] => Inovace studijního programu Specializace v pedagogice (INSPEC)
                                    [perex] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 1
                                    [pozice_y] => 1
                                    [barva_pozadi] => 
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [iduzel] => 17110
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [17112] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => http://kuhv.vscht.cz/cinnosti/laboratorni-cviceni
                                    [text_odkazu] => Laboratoře pro střední školy
                                    [perex] => 
                                    [ikona] => kahan
                                    [velikost] => 2
                                    [pozice_x] => 3
                                    [pozice_y] => 1
                                    [barva_pozadi] => cervena
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 1483996_10152120247930900_98361692_o.jpg
                                    [iduzel] => 17112
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [17113] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => http://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-ucitele/letni-skola
                                    [text_odkazu] => Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol
                                    [perex] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 2
                                    [pozice_x] => 1
                                    [pozice_y] => 2
                                    [barva_pozadi] => 
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 10535589_10152643110960900_184606447973851298_o.jpg
                                    [iduzel] => 17113
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [17114] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => http://kuhv.vscht.cz/cinnosti/historie-chemie
                                    [text_odkazu] => Pracoviště pro historii chemického průmyslu a aplikované chemie
                                    [perex] => 
                                    [ikona] => 
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 3
                                    [pozice_y] => 3
                                    [barva_pozadi] => 
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [iduzel] => 17114
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                            [17115] => stdClass Object
                                (
                                    [nadpis] => 
                                    [odkaz] => http://kuhv.vscht.cz/cinnosti/vedecko-vyzkumna-cinnost
                                    [text_odkazu] => Vědecko-výzkumná činnost
                                    [perex] => 
                                    [ikona] => mikroskop
                                    [velikost] => 1
                                    [pozice_x] => 1
                                    [pozice_y] => 4
                                    [barva_pozadi] => zelena
                                    [countdown] => 
                                    [obrazek_pozadi] => 
                                    [iduzel] => 17115
                                    [canonical_url] => 
                                    [skupina_www] => Array
                                        (
                                        )

                                    [url] => 
                                    [sablona] => stdClass Object
                                        (
                                            [class] => 
                                            [html] => 
                                            [css] => 
                                            [js] => 
                                            [autonomni] => 
                                        )

                                )

                        )

                    [iduzel] => 17109
                    [canonical_url] => 
                    [skupina_www] => Array
                        (
                        )

                    [url] => 
                    [sablona] => stdClass Object
                        (
                            [class] => 
                            [html] => 
                            [css] => 
                            [js] => 
                            [autonomni] => 
                        )

                )

            [5194] => stdClass Object
                (
                    [nazev] => Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol
                    [seo_title] => Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol
                    [seo_desc] => vzdělávání učitelů, kurzy
                    [autor] => Matyáš Kopecký
                    [autor_email] => 
                    [perex] => 

Letní škola pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol je akreditovaným vzdělávacím programem a je součástí servisu VŠCHT Praha středním školám. Během akce dochází k vzájemně inspirativním setkáním předních odborníků VŠCHT a středoškolských pedagogů. Přednášky jsou zaměřeny na nové trendy a poznatky z různých oblastí chemie, které nejsou předmětem běžné standardní středoškolské výuky. Středoškolští pedagogové pak mohou na základě nově získaných poznatků a informací motivovat své žáky pro studium chemie. Pro studenty letní školy je připravena pestrá nabídka laboratorních úloh v moderních laboratořích VŠCHT Praha.

Každý účastník obdrží certifikát, který potvrzuje absolvování „Letní školy středoškolských pedagogů a studentů středních škol“.

[ikona] => [obrazek] => 0068~~80ktyTu8VuHoguz8nERdCyMTE93yYgA.jpg [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

39. ročník – Letní škola 2025

Aktuální informace a novinky letošního ročníku

  • Termín: 26.–28. 8. 2025
  • Registrace: do 30.6 2025 
  • Rozsah vzdělávání 16 hodin, certifikát o účasti
  • Větší počet přednášek, v délce 30 minut
  • Prezentace nadací podporujících vzdělávací projekty v oblasti chemie
  • Registrační poplatek pro učitele 3 000 Kč
  • Odkaz pro přihlášení učitelů
  • Odkaz pro přihlášení studentů (přihlašují se sami a uvádí jméno doprovázejícího učitele)
  • Návod na vyplnění přihlášky do SIS
  • Pozvánka na Letní školu 2025 ke stažení zde
  • Informace k BOZP k prostudování před začátkem akce
  • přihlášeným účastníkům přijde emailem odkaz na přihlášení se na laboratorní úlohy 
  • přihlášení účastnici se do 2.7. přihlásí na laboratorní úlohy 

Harmonogram laboratorních úloh

Harmonogram Letní školy

[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [28323] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => true [podstranky] => false [sticky] => -sticky [text] =>

Markéta Tomičová

Tel: 220 445 106

Marketa.Tomicova@vscht.cz 

[iduzel] => 28323 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [96361] => stdClass Object ( [nadpis] => Letní škola v minulých letech [velikost] => md [slider] => 0 [bg_gray] => 0 [iduzel] => 96361 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => galerie [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [100619] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 100619 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => row [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [78721] => stdClass Object ( [nazev] => Prezentace 2024 [seo_title] => Prezentace 2024 [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] => [urlnadstranka] => [iduzel] => 78721 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( [0] => #letniskola2024 ) [url] => /cinnosti/letni-skola/prezentace-2024 [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [72963] => stdClass Object ( [nazev] => Prezentace 2023 [seo_title] => Prezentace 2023 [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Prezentace z přednášek na Letní škole 2022.

[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] => [urlnadstranka] => [iduzel] => 72963 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( [0] => #letniskola2023 ) [url] => /cinnosti/letni-skola/prezentace-2023 [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [65761] => stdClass Object ( [nazev] => Prezentace 2022 [seo_title] => Prezentace 2022 [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

Prezentace z přednášek na Letní škole 2022.

[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] => [urlnadstranka] => [iduzel] => 65761 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( [0] => #letniskola2022 ) [url] => /cinnosti/letni-skola/prezentace-2022 [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1243] => stdClass Object ( [nadpis] => Strategický partner [title] => ORLEN Unipetrol [odkaz] => /spoluprace/prumysl-a-firmy/unipetrol [logo] => 0003~~8w_ycfWLD83LLEgtKcrPAQA.jpg [iduzel] => 1243 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => partnerske_logo [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [93842] => stdClass Object ( [nadpis] => [title] => NTK [odkaz] => [logo] => 0001~~y8lPz9fNK8nWLS4EAA.png [iduzel] => 93842 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => partnerske_logo [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [100638] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 100638 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => galerie [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 5194 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/letni-skola [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_obrazek_vertical [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [72077] => stdClass Object ( [nazev] => Učitelé učí učitele [seo_title] => Učitelé učí učitele [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] =>

 ◳ U3_logo_RGB_fullcolor (edited 14.6.23 13:20:11) (png) → (ořez 215*215px) Tento projekt vychází z principů projektu AmgenTeach a je komplexní aktivitou pro učitele středních a základních škol reagující na jejich zájem učit se, inspirovat a zlepšovat a zastřešuje čtyři hlavní aktivity:

  • tradiční Podzimní školu učitelů chemie, kde si jednou za rok s kolegy můžete vyměnit své zkušenosti a tipy do výuky
  • v září 2022 otevřená Chemická centra, která jsou zdrojem nápadů a energie pro další výuku
  • nově vzniklý newsletter Inspirace, který počínaje  zářím 2023 vychází v průběhu školního roku.
  • Junior Club pro studenty učitelství nejen z VŠCHT Praha

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [poduzel] => stdClass Object ( [72079] => stdClass Object ( [nazev] => Inspirace [seo_title] => Inspirace [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] =>

3U Inspirace je jednou z nových aktivit projektu 3U – Učitelé učí učitele, jejímž cílem je inspirovat vás a přinášet vám zajímavé, aktuální, praktické a ověřené tipy do výuky včetně návodů na pokusy a sdílení dobré praxe.

K odběru newsletteru se můžete přihlásit pomocí formuláře.


[ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Doplňky k newsletterům

2024

2023

[urlnadstranka] => [iduzel] => 72079 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/3u/inspirace [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 72077 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/3u [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [56081] => stdClass Object ( [nazev] => Podpora absolventů programu učitelství [seo_title] => Podpora absolventů programu učitelství [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Zde může být popis, o co jde.

 

[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [56082] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-prihlasovadlo.vscht.cz/?event-type=podpora-absolventu-ucitelstvi [urlwildcard] => [iduzel] => 56082 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 56081 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/podpora-absolventu-programu-ucitelstvi [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17037] => stdClass Object ( [nazev] => Inovace studijního programu Specializace v pedagogice (INSPEC) [seo_title] => Inovace studijního programu Specializace v pedagogice (INSPEC) [seo_desc] => [autor] => Ing. Dana Poláchová [autor_email] => [obsah] =>
Registrační číslo projektu: CZ.2.17/3.1.00/36318 

Popis

Hlavním cílem předkládaného projektu je inovovat bakalářský studijní program Specializace v pedagogice (7504R100) se studijním oborem Učitelství odborných předmětů, akreditovaný jako celoškolský studijní program VŠCHT Praha v prezenční formě a tím zlepšit kvalifikaci budoucích učitelů chemie a cíleně je připravit na současné podmínky a trendy týkající se výuky přírodovědných předmětů (zejména chemie).

Vysvětlivky k ikonám: ... sylaby předmětu, 7 ... prezentace, X ... výukový materiál

Inovované předměty přednášené v zimním semestru akad. roku 2014/2015

Nový předmět přednášený v zimním semestru akad. roku 2014/15

Ostatní materiály (prezentace, návody, ukázky) se nachází ve školním e-learningovém prostředí https://e-learning.vscht.cz/ .

Inovované předměty přednášené v letním semestru akad. roku 2014/2015

Nový předmět přednášený v letním semestru akad. roku 2014/2015

První pomoc a specifické situace v práci učitele - sylabus 

V rámci předětu byl připraven elektronický sborník s texty:

E-learningové kurzy připravené v průběhu projektu

- jsou přístupné po přihlášení  ve školním e-learningovém prostředí https://e-learning.vscht.cz/

  • Psychologie mládeže
  • Řízení lidských zdrojů
  • Sociální psychologie
  • Interpersonální komunikace
  • Prezentační dovednosti v oblasti vzdělávání

V rámci projektu byly k výše uvedeným předmětům vytvořeny materiály, které naleznete na e-learningovém portálu VŠCHT Praha po přihlášení následujícími údaji:
Uživatelské jméno: oppa
Heslo: oppa_2013

Další studijní materiál připravený v rámci projektu

Dotazníkové šetření - zpětná vazba

Výsledky dotazníkového šetření najdete zde .

 Semináře pro pedagogické pracovníky

Úvod do e-learningu

Během tohoto semináře se lektoři seznámí se způsobem přípravy materiálů e-learningových kurzů a psaní e-učebnic. 

Základní pravidla tvorby výukových materiálů pro e-learning

Seminář se uskuteční ve středu 26. 11. 2014 od 10 do 15 hodin v učebně BX04.

Přednášející: RNDr. Helena Zlámalová, CSc.

Anotace: Seminář je věnován praktickým radám, jak tvořit výukový materiál, jak ho připravit tak, aby byl atraktivní pro studenty, aby se z něj dobře učilo. Pozornost je věnována také upozornění jakých chyb se při tvorbě výukových materiálů vyvarovat.

Seminář pro pedagogické pracovníky o evropských trendech a výstupech národních projektů

Seminář se uskutečnil v úterý 23. 6. 2015 od 12 do 16 hodin v učebně BX04.

Během tohoto semináře se lektoři seznámili s informacemi týkajícími se individuálních národních projektů realizovaných v období od roku 2009 po současnost. Dále byly prezentovány informace o operačním programu OP VVV a plán výzev tohoto operačního programu.

Přednášející: Ing. Jitka Svatošová

originál
[poduzel] => stdClass Object ( [17304] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 17304 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => dokumenty [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 17037 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/cinnosti/inspec [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/inspec [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [47341] => stdClass Object ( [nazev] => Rozvoj pedagogických dovedností akademických pracovníků [seo_title] => Rozvoj pedagogických dovedností akademických pracovníků [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => kniha [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Semináře a kurzy

 ◳ EU+MŠMT+CEPKO (png) → (šířka 450px)

Rozvoj pedagogických dovedností akademických pracovníků

Pedagogické dovednosti pro doktorandy a začínající vyučující (dvoudenní kurz)

Chystáte se na práci pedagoga? Jste po horní rysku naplněni odbornými znalostmi, ale nikdy jste se neučili, jak učit? Chcete být připraveni a vědět, jak na to?

Předpokládáme, že účastníci kurzu zažijí mnohem méně stresu při svých pedagogických začátcích. Naučíme vás základní teorie a něco navíc: protože kurz vedeme reflektivně, bude dost času na individuální otázky a řešení vašich osobních pedagogických situací.

Termín: pondělí – úterý (2. – 3. 6. 2025), vždy 9 – 16 hod (pauza na oběd 12 13)

Místo konání: Uhelna

Lektorky: Karolina Duschinská (duschink@vscht.cz), Lucie Černá (cerncx@vscht.cz)

Workshop je vhodný pro doktorandy, kteří plánují začít výuku, případně další zájemce, kteří jsou na začátku pedagogické kariéry.

Na konci semináře budou účastníci schopni: 

  • reflektovat svou koncepci kvalitní výuky;
  • vysvětlit základní principy vyučování založené na výzkumu a odvodit důsledky pro svou výuku;
  • zdůvodnit důležitosti růstového myšlení, bezpečného klimatu a respektující komunikace;
  • uvést příklady několika typů motivace a analyzovat didaktické způsoby její podpory;
  • uplatnit nebo analyzovat v plánu výuky vybrané výukové strategie na podporu aktivního učení.

Předpokládáme, že účastníci kurzu zažijí mnohem méně stresu při svých pedagogických začátcích. Protože kurz vedeme reflektivně, bude dost času na individuální otázky a řešení vašich osobních pedagogických situací.

Program workshopu
  1. Kvalita vyučování na vysoké škole
    Budeme zkoumat charakteristiky kvalitní výuky na vysoké škole, sdílet osobní pohledy a představíme vám výsledky výzkumů o kvalitě vysokoškolské výuky. Podíváme se i na konkrétní nástroje pro hodnocení a zlepšování výuky.
  2. Efektivní teoretická a praktická výuka
    Naučíte se, jak srozumitelně prezentovat nové informace a podporovat aplikaci naučeného. Seznámíme vás s metodami efektivního učení, zásadami prezentace a řízení času ve výuce.
  3. Motivace na vysoké škole
    Prozkoumáme, co studující motivuje k učení a jak je možné tuto motivaci podporovat. Diskutovat budeme také o psychickém bezpečí a o roli sociálních vztahů ve vysokoškolském prostředí.
  4. Aktivizace studujících
    Ukážeme vám, jak zapojit studující do výuky, jakými způsoby efektivně vést diskuse a jak používat otázky a zpětnou vazbu jako nástroje formativního hodnocení.
  5. Otázky & odpovědi
    Během kurzu budete mít prostor pro sdílení svých otázek a diskusi.

Workshop je navržen tak, aby vám poskytl praktické a využitelné dovednosti pro vaši výuku.

Přihlášení spuštěno v OKBase (přihlašování ukončeno)


Webináře

Momentálně nejsou naplánovány, ale můžete se podívat do archivu na ty proběhlé.

Archiv


Přihlášení na webináře a kurzy

 

[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [52580] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-prihlasovadlo.vscht.cz/?event-type=rozvoj-pedagogickych-dovednosti [urlwildcard] => [iduzel] => 52580 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [58438] => stdClass Object ( [nazev] => Proběhlé kurzy/webináře [seo_title] => Proběhlé kurzy/webináře [seo_desc] => [autor] => Martin Čapek Adamec [autor_email] => [perex] => [ikona] => kniha-zavrena [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Pedagogické dovednosti pro doktorandy a začínající vyučující

Termín: ve středu 4. prosince 2024 od 8:00 do 15:00 

Místo konání: Uhelna

Lektorky: Karolina Duschinská, Radka High

Workshop je vhodný pro doktorandy, kteří plánují začít výuku, případně jsou na začátku pedagogické kariéry. 

Na konci semináře budou účastníci schopni: 

  • reflektovat svou koncepci kvalitní výuky;
  • vysvětlit základní principy vyučování založené na výzkumu a odvodit důsledky pro svou výuku;
  • zdůvodnit důležitosti růstového myšlení, bezpečného klimatu a respektující komunikace;
  • uvést příklady několika typů motivace a analyzovat didaktické způsoby její podpory;
  • uplatnit nebo analyzovat v plánu výuky vybrané výukové strategie na podporu aktivního učení.

Program workshopu:

  1. Kvalita vyučování na vysoké škole
    Budeme zkoumat charakteristiky kvalitní výuky na vysoké škole, sdílet osobní pohledy a představíme vám výsledky výzkumů o kvalitě vysokoškolské výuky. Podíváme se i na konkrétní nástroje pro hodnocení a zlepšování výuky.
  2. Efektivní teoretická a praktická výuka
    Naučíte se, jak srozumitelně prezentovat nové informace a podporovat aplikaci naučeného. Seznámíme vás s metodami efektivního učení, zásadami prezentace a řízení času ve výuce.
  3. Motivace na vysoké škole
    Prozkoumáme, co studující motivuje k učení a jak je možné tuto motivaci podporovat. Diskutovat budeme také o psychickém bezpečí a o roli sociálních vztahů ve vysokoškolském prostředí.
  4. Aktivizace studujících
    Ukážeme vám, jak zapojit studující do výuky, jakými způsoby efektivně vést diskuse a jak používat otázky a zpětnou vazbu jako nástroje formativního hodnocení.
  5. Otázky & odpovědi
    Na závěr budete mít prostor pro sdílení svých otázek a diskusi.

Workshop je navržen tak, aby vám poskytl praktické a využitelné dovednosti pro vaši výuku.

Kvalita výuky na VŠ, workshop pro vyučující

Termín: čtvrtek 3. 11. 2022 10:30–13:50

Místo konání: budova B, učebna ZB3-218

Workshop je vhodný pro zkušenější učitelé a absolventy předchozích kurzů pedagogických dovedností.

Hlavní náplní jsou parametry kvality výuky a jejich měření (indikátory). Poukážeme na didaktické prostředky ke zkvalitnění výuky vyplývající z výzkumných zjištění. Na závěr bude prostor pro diskuzi s účastníky kurzu.

Řešení problémových situací ve výuce

Termín: pátek 11. 11. 2022 10:30–13:50

Místo konání: budova B, učebna B36

Worskhop je vhodný pro zkušenější vyučující a absolventy předchozích kurzů pedagogických dovedností. Setkání bude vedeno jako skupinová diskuze ve struktuře Bálintovské skupiny. Téma problémové situace společně vybereme dle preferencí účastníků.

Pokročilejší využití Moodle a online testování 

Termín: úterý 8. 11. 2022 16:00–18:00 online

Workshop zaměřený na využití pokročilejších funkcí prostředí Moodle k organizaci výuky, podpoře samostudia a automatizované zpětné vazby. Proběhne online v prostředí MS Teams, účastníci si budou moci vyzkoušet diskutované nástroje přímo během workshopu. Předpokládá se, že účastníci již prostředí Moodle znají aspoň v základní podobě z role učitele.

Přihlášení účastníci obdrží odkaz na připojení k MS Teams.

Online testování v distančním vzdělávání

Otevřený webinář pro všechny zájemce z VŠCHT.

Termín: středa 21. 4. 2021 14:00–15:30 online

Online zkoušení a testování. Moodle jako platforma pro efektivní testování. Proctoring systems a jak snížit pravděpodobnost podvádění. Testování jako forma závazku studentů k univerzitě, open book exams.

Po absolvování webináře:

  • efektivně nastavíte test(ování) v moodlu
  • zvážíte využití dvou možností omezení podvádění – závazek a open books exams

Lektoři: Karolina Duschinská, Radka High a Martin Čapek Adamec, z Ústavu učitelství a humanitních věd VŠCHT.

Přihlášení účastníci obdrží odkaz na videokonferenci v MS Teams.

Tipy pro aktivizaci studujících v distanční výuce

Otevřený webinář pro všechny zájemce z VŠCHT. 

Termín: středa 74. 2021 14:00–15:30 online 

Program webináře: 

Empiricky ověřené postupy efektivní výuky na VŠ a způsoby aktivizace studujících. Doporučení pro interaktivní vedení (online) přednášky, semináře či cvičení Typy interakce v hodině, dialogická výuka. 

Po absolvování webináře: 

  • posoudíte vhodnost využití aktivizačních metod ve svém kurzu 
  • zvážíte využití různých typů dialogické výuky 

Přihlášení účastníci obdrží odkaz na videokonferenci v MS Teams. 

Pedagogická doporučení pro distanční výuku, náměty pro letní semestr 2021

Otevřený webinář pro všechny zájemce z VŠCHT.

Termín: pondělí 22. 2. 2021 15:00–16:30 online

Program webináře:

  • Video jako výukový materiál, typy videozáznamů a možnosti jejich editace.  
  • Kurz v e-learningu pro podporu učení a aktivizace studentů, návaznost asynchronní a synchronní výuky, prvky převrácené třídy.
  • Zkoušení a jak snížit pravděpodobnost podvádění.
  • Sdílení zkušeností a dotazy účastníků.

Lektoři Martin Čapek Adamec, Karolina Duschinská a Radka High z Ústavu učitelství a humanitních věd VŠCHT.

Přihlášení účastníci obdrží odkaz na videokonferenci v MS Teams.

Kurz rozvoje pedagogických dovedností pro doktorandy a začínající akademické pracovníky 

Od akademického roku 2015/2016 organizuje Ústav učitelství a humanitních věd Kurz rozvoje pedagogických dovedností, který má podpořit začínající vysokoškolské učitele na startu jejich pedagogické kariéry.

Proběhlé ročníky:

Podzim 2020
  • Kurz se uskuteční v průběhu pěti setkání vždy online ve čtvrtek v 13:00-16:15 hodin.
  • Kurz je zdarma, absolventi získají certifikát.

 Program:

  1. 12. 11. Jaký vliv má typ osobnosti učitele na zvládání učitelské profese? Kdo jsou studující VŠ? Osobnostní charakteristiky VŠ učitelů, autodiagnostika osobnostního typu, na co všechno má osobnostní typ vliv. Studující, jejich vzdělávací potřeby, vynořující se dospělost. Výzkumy učení, pozornost, paměť, porozumění. Individuální preference učení a poznávání. osobnostní charakteristiky VŠ učitelů a studentů a jejich vliv na výuku. Doporučení pro efektivní prezentace.

  2.  19. 11. Jak využívat elektronickou podporu výuky? Jak hodnotit výsledky učení?
    Technická výbava VŠ učitele. Práce se SIS. Online podpora prezenční výuky a pedagogické využití LMS Moodle. Hodnocení výsledků učení studentů, kritéria a indikátory hodnocení, hodnotící rubriky.

  3.  26. 11. Jak podporovat motivaci studentů a jejich zapojení do výuky?
    Motivace a způsoby aktivizace studentů, utváření příznivých podmínek pro učení. Formy výuky na VŠ, vedení efektivní přednášky, semináře či cvičení, typy interakce v hodině. Umění vysvětlovat a umění ukazovat. Průběžná zpětná vazba a formativní hodnocení.

  4.  3. 12. Jak plánovat výuku? Jaký je vztah mezi očekávanými výsledky a činnostmi ve výuce?Plánování podle sylabu kurzu, vstupní znalosti studentů. Vybrané modely výuky, přímé vyučování, problémové a projektové vyučování. Induktivní a deduktivní výuka. Plánování a realizace výuky, zkoušení a hodnocení (i formativní)?

  5.  10. 12. Jak si poradit v problematické či konfliktní situaci při práci se studenty? Jak komunikovat a jak pečovat o svůj hlas?
    Základy hlasové hygieny. Identifikace problematických situací ve výuce. Bezpečná forma skupinové diskuse a poradenství. Komunikační dovednosti, verbální a neverbální komunikace.

Metody práce

Interaktivní přednáška, skupinová diskuse, workshop, prožitkové učení, sdílení zkušeností, tvorba a analýza produktů, samostudium s online oporou v e-learningovém prostředí Moodle. Plánovaný program může být modifikován podle aktuálních potřeb účastníků. Časová zátěž: 5x 3 hodiny videokonference v MS Teams, 4x 1 hodina příprava v e-learningu

Garance a lektorský tým

Petr Holzhauser, vedoucí Ústavu učitelství a humanitních věd
Radka High, Karolina Duschinská, Martin Čapek Adamec, Pavla Sovová

 

Kurz rozvoje pedagogických dovedností pro zkušené akademické pracovníky

V roce 2020 jsme také uskutečnili kurz pro zkušené pedagogy.

[urlnadstranka] => [iduzel] => 58438 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/rozvoj-pedagogickych-dovednosti/archiv [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [56420] => stdClass Object ( [nazev] => Kurz rozvoje pedagogických dovedností pro zkušené akademické pracovníky - podzim 2020 [seo_title] => Kurz rozvoje pedagogických dovedností pro zkušené akademické pracovníky - podzim 2020 [seo_desc] => [autor] => Jan Havlík [autor_email] => [obsah] =>

Kurz rozvoje pedagogických dovedností pro zkušené akademické pracovníky - podzim 2020

  • Kurz se uskuteční v průběhu šesti setkání vždy ve čtvrtek od 13:00 do 16:15.
  • První setkání bude formou videokonference, další prezenčně s přestávkou na občerstvení nebo v online prostředí, podle aktuální situace.
  • Kurz je zdarma.
  • Absolventi získají certifikát.

Přihlášení

Zájemci o kurz se budou moci přihlásit vyplněním závazné přihlášky v interním systému přihlašování VŠCHT.

Program kurzu

  1. 24.9. Pedagogická doporučení pro distanční výuku. Náměty pro vedení online přednášek a seminářů, návaznost asynchronní a synchronní výuky. Problematika podvádění v online prostoru, proctoring systems, open-book exams.
       Otevřený webinář pro všechny zájemce z VŠCHT.

  2. 1.10. Cíle výuky a očekávané výsledky učení v plánování sylabu, postupů výuky i v hodnocení, curriculum alignment. Rozdíly ve vstupních znalostech studentů. Zkoušení a testování, typy úloh různé kognitivní náročnosti pro automatizované vyhodnocování.
  3. 8.10. Empiricky ověřená zjištění o efektivní výuce na VŠ. Motivování studentů a způsoby jejich aktivizace, utváření příznivých podmínek pro učení. Doporučení pro kvalitní vedení přednášky, semináře či cvičení, typy interakce v hodině.
  4. 15.10. Výzkumy učení, pozornost, paměť, porozumění. Individuální preference učení a poznávání, osobnostní charakteristiky VŠ učitelů a studentů a jejich vliv na výuku.
  5. 22.10. a) Komunikační dovednosti, verbální a neverbální komunikace. Základy hlasové hygieny. b) Identifikace problematických situací ve výuce. Bezpečná forma skupinové diskuse a poradenství.

Metody práce

Interaktivní přednáška, skupinová diskuse, workshop, prožitkové učení, sdílení zkušeností, tvorba a analýza produktů, samostudium s online oporou v e-learningovém prostředí Moodle. Plánovaný program může být modifikován podle aktuálních potřeb účastníků.
Časová zátěž: 5x 3 hodiny prezenčně, 4x 1 hodina příprava v e-learningu

Garance a lektorský tým

Petr Holzhauser, vedoucí Ústavu učitelství a humanitních věd 
Radka High, Karolina Duschinská, Martin Čapek Adamec, Pavla Sovová

Materiály ke kurzu

Materiály, odkazy, záznamy webinářů a další informace nalezenete v kurzu v E-learningu (Moodle). Heslo pro samozápis je "Pedagogicke-dovednosti" (bez uvozovek).

 

[urlnadstranka] => [ogobrazek] => [pozadi] => [iduzel] => 56420 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/rozvoj-pedagogickych-dovednosti/zkuseni-akademicti-pracovnici [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_submenu [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 47341 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/rozvoj-pedagogickych-dovednosti [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17043] => stdClass Object ( [nazev] => Pracoviště pro historii chemického průmyslu a aplikované chemie [seo_title] => Pracoviště pro historii chemického průmyslu a aplikované chemie [seo_desc] => [autor] => Ing. Miroslav Novák, CSc. [autor_email] => [obsah] =>

Dioxiny ve Spolaně 

Historie oddělení praktické fotografie VŠCHT 

Chemický průmysl v Čechách a na Moravě a je spolupráce s vysokými školami 

Chemie v Neratovicích 

Kamínky ze zálužské cesty - Od dehtu k ropě

Katalytické senzory 

Nejstarší chemické výroby v Čechách 

Od uhlí k ropě

Paramo - ohlédnutí v čase

Pohled do vývoje cukrovarnictví 

Příspěvek k historii těžby a zpracování českého uranu 

Století benzinu

Strukturální změny MCHZ Ostrava 

Technické plyny 

Vývoj procesu BC-MCHZ na výrobu anilinu 

Významné strukturální změny ve vybraných oborech chemického průmyslu na území ČR I 

Významné strukturální změny ve vybraných oborech chemického průmyslu na území ČR II 

[poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 17043 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/cinnosti/historie-chemie [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/historie-chemie [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [1185] => stdClass Object ( [nazev] => Laboratorní cvičení z chemie pro střední školy [seo_title] => Laboratorní cvičení z chemie pro střední školy [seo_desc] => Laboratorní cvičení z chemie pro střední školy [autor] => Ing. Ondřej Šimůnek, Ph.D. [autor_email] => Ondrej.Simunek@vscht.cz [perex] =>

Základní informace

 pokyny k přihlašování

 organizační informace

  • Tato laboratorní cvičení jsou primárně určena pro organizované skupiny žáků středních škol, které nedisponují vlasními prostory pro praktickou výuku chemie. 
  • Přihlašování na laboratorní cvičení provádí odpovědný učitel, a to prostřednictvím e-mailové adresy garanta. Přihlašování jednotlivců není možné. 
  • Laboratorní cvičení jsou realizována dvakrát ročně v předem stanovených termínech (zpravidla v lednu/únoru a v květnu/červnu), a to v dopoledních a odpoledních blocích představujících 4 vyučovací hodiny, tj. 180 min. 
  • Laboratorní cvičení jsou symbolicky zpoplatněna, finanční spoluúčast činí 100 Kč bez DPH za každého žáka. Minimální úhrada za jednu skupinu činí 1500 Kč bez DPH.
  • Minimální počet žáků v jedné skupině je 12. Maximální počet žáků v jedné skupině je 20.
  • Minimální věk žáků nutný pro absolvování laboratorních cvičení je 16 let (vyjma bloků 1 a 2, u nichž je minimem 15 let).
  • Náplň laboratorních cvičení vybírejte z níže uvedené nabídky. Po domluvě lze náplň vhodně upravit, popřípadě doplnit zvolenými demonstračními experimenty.
[ikona] => [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

Nabízená náplň

1. Dělení směsí
Dělení trojsložkové směsi s využitím základních laboratorních operací (vážení, filtrace , práce s kahanem, odpařování na parní lázni, sušení), výpočet hmotnostních zlomků jednotlivých složek směsi.

2. Destilace
Ukázka funkce zábrusové destilační aparatury, její sestavení, destilace dvojsložkové směsi (voda + ethanol), sestrojení grafu závislosti teploty par na čase, ověření účinnosti destilace stanovením hustoty. 

3. Acidobazické reakce
Různé metody stanovení pH – roztokem indikátoru, indikátorovými  papírky, pH metrem.
Příprava síranu sodného neutralizací zředěných roztoků kyselin a zásad.

4. Titrace 
Nácvik práce s pipetou, odměrnou baňkou a byretou.
Volumetrické stanovení koncentrace roztoku silné kyseliny (HCl) a slabé kyseliny (kuchyňský ocet). Využití měřicího systému Vernier pro záznam dat a sestrojení titrační křivky.
Porovnání přesnosti konvenční titrace s vizuální indikací bodu ekvivalence a automatizované titrace s instrumentální indikací bodu ekvivalence.

5. Redoxní reakce 
Experimentální sestavení Beketovovy řady na základě vzájemných reakcí kovů a roztoků solí.
Příprava zlatých nanočástic.
Postříbřování skla s využitím Tollensovy reakce.
Elektrolýza roztoku chloridu cínatého.

6. Fotografické procesy 
Výroba fotografií z vlastních grafických předloh s využitím historických technik (kyanotypie, proces Van Dyke) založených na jednoduchých chemických reakcích sloučenin citlivých na světlo.

7. Kvalitativní analýza – kationty
Kvalitativní reakce solí deseti běžných kationtů se skupinovými a specifickými činidly, stanovení kationtu v neznámém vzorku.

8. Kvalitativní analýza – anionty
Kvalitativní reakce solí deseti běžných aniontů se skupinovými a specifickými činidly, stanovení aniontu v neznámém vzorku.

9. Základní reakce v organické chemii 
Soubor čtyř experimentů zaměřených na různé druhy reakcí z oblasti organické chemie:
eliminace (příprava ethenu z ethanolu, důkazové reakce)
oxidace (příprava acetaldehydu z ethanolu, důkazové reakce)
nukleofilní substituce (porovnání rychlosti hydrolýzy terc-butylbromidu a terc-butylchloridu)
esterifikace (příprava ethyl-formiátu s využitím destilace)

10. Reakce aromatických látek 
Příprava acetanilidu acetylací anilinu, přečištění produktu krystalizací s aktivním uhlím.
Příprava acidobazického indikátoru fenolftaleinu.
Příprava kyseliny benzoové oxidací benzylalkoholu.

11. Průmyslová chemie 
Práce z oblasti aplikované organické chemie, zaměřená na reakce z několika oblastí chemického průmyslu:
farmaceutický průmysl (příprava paracetamolu)
kosmetický průmysl (příprava mýdla zmýdelněním tuků)
plastikářský průmysl (příprava Nylonu 6.10)
petrochemický průmysl (příprava bionafty z řepkového oleje)

12. Chemie potravin 
Práce na pomezí organické chemie a biochemie, zaměřená na reakce a důkazy některých složek potravin:
enzymatické štěpení škrobu
ověření specificity enzymu laktázy
denaturace a důkazy bílkovin
důkaz vitaminu C v potravinách

13. Přírodní látky 
Práce zaměřená na izolaci několika přírodních látek z rostlinného materiálu:
izolace eugenolu z hřebíčku (destilace s vodní parou, extrakce, využití rotační vakuové odparky)
izolace a dělení listových barviv (extrakce, tenkovrstvá chromatografie)
izolace DNA z banánu

[urlnadstranka] => [poduzel] => stdClass Object ( [63769] => stdClass Object ( [nadpis] => Fotogalerie [iduzel] => 63769 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => galerie [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [80280] => stdClass Object ( [nazev] => Organizační informace [seo_title] => Organizační informace [seo_desc] => [autor] => Ing. Ondřej Šimůnek, Ph.D. [autor_email] => [perex] => [ikona] => napoveda [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

KDE?

Laboratoře se konají na Ústavu učitelství chemie a humanitních věd VŠCHT Praha (budova B, Technická 1903/3, P6).

KDY?

Dopolední blok začíná v 8:30, odpolední ve 13:00 (časové dispozice není problém individuálně upravit po domluvě s garantem laboratorních cvičení).

SRAZ:

U zadního vchodu do budovy B (Zikova 1903/4, P6) se, prosím, dostavte se čtvrthodinovým předstihem. Tam si Vás vyzvedne příslušný vyučující (kdo to bude, můžete zjistit v přihlašovací tabulce).

Vzhledem k opakujícím se pozdním příchodům či příchodům některých žáků na jinou budovu jim, prosím, dopředu zdůrazněte, že je opravdu nutné přijít včas (pozdě příchozí žáky musíme běhat vyzvedávat na vrátnici osobně, sami nemohou být vpuštěni), a že sraz je u zadního vchodu do budovy B (tj. kousíček od metra, obr. nahoře), nikoli u hlavního vchodu do budovy B (tj. naproti sakurové aleji, obrázek vlevo) ani před budovou A (tj. naproti Národní technické knihovně, obr. vpravo):

 ◳ místo srazu (jpg) → (originál)

OMEZENÍ:

Maximální počet žáků v jedné skupině je 20. Minimální počet žáků v jedné skupině je 12.

Minimální požadovaný věk žáků je 16 let (pouze u práce „Dělení směsí“ a „Destilace“ stačí, pokud jim bude alespoň 15 let).

ZMĚNY:

Pokud v aktuálním rozpisu laboratoří (tak, jak je v tabulce uveden) potřebujete ještě udělat nějaké změny, dejte mi, prosím, neprodleně vědět, abych se s příslušným vyučujícím co nejdříve domluvil. (Pokud je již u daného bloku zapsán konkrétní vyučující, tabulka je uzamčena pro změny a ty v ní lze provádět pouze po dohodě s garantem laboratorních cvičení.)

S sebou, prosím, přineste:

  • Jmenný seznam žáků s jejich daty narození (pro každou skupinu zvlášť) – ve dvou vyhotoveních: jeden do vrátnice, druhý pro nás. Před průchodem vrátnicí, prosím, ze seznamu vyškrtejte všechny žáky, kteří se případně na laboratorní cvičení nedostavili.

Žáky prosím dále dopředu upozorněte:

  • aby přišli do laboratoří vhodně oblečeni a obuti (žádné silonky, boty na podpatku, kontaktní čočky; dlouhé vlasy stažené); ochranné pomůcky (plášť a brýle) jim budou zapůjčeny na místě;
  • že se po budově školy nesmí pohybovat samostatně, bez doprovodu pracovníka VŠCHT Praha (jedná se o nařízení Odd. bezpečnosti práce). Z toho důvodu není možné, aby během přestávky odbíhali do bufetu (svačinu si tedy musí donést svou nebo zakoupit ještě před průchodem vrátnicí) a rovněž nejsou možné individuální odchody žáků poté, co svou práci v laboratoři dokončí;
  • že v celém areálu VŠCHT Praha (včetně dvorů) je zákaz kouření.

SPECIFICKÉ POŽADAVKY NA PŘÍPRAVU:

Některé z nabízených prací svým charakterem vyžadují, aby si Vaši žáci donesli určitý materiál, pomůcky, či provedli potřebnou přípravu. Jedná se o následující práce:

6. Fotografické procesy: Každý žák si s předstihem vybere jednu digitální fotografii, se kterou by chtěl během laboratorního cvičení pracovat (v takovém rozlišení, aby bylo možné vytisknout ji ve formátu A5 v dostatečné kvalitě). Učitel fotografie od svých žáků shromáždí a pošle je pohromadě garantovi laboratoří e-mailem, a to ideálně alespoň týden před konáním laboratorních cvičení, aby bylo možné z nich připravit negativy.

12. Chemie potravin: Každý žák si donese malý vzorek nápoje nebo potraviny, u níž se chce přesvědčit, zda obsahuje vitamin C. Doporučuji vzorky takových poživatin, u nichž je obsah vitaminu C předpokládatelný (tedy např. ne uzeniny, sýry apod.).

BEZPEČNOST PRÁCE:
Během laboratorních cvičení je bezpodmínečně nutné dbát všech stanovených bezpečnostních opatření, aby žáci neohrozili sebe ani své okolí. Jejich hrubé porušování může vést až k vyloučení žáka z těchto cvičení. Na začátku každých laboratorních cvičení je zařazeno školení bezpečnosti práce, požární ochrany a první pomoci. Pro váš přehled si ale osnovu našeho školení můžete prohlédnout i zde:

  školení BOZP

Dále je třeba se během laboratorních cvičení řídit dokumentem Bezpečnostní zásady pro organizované návštěvy pracovišť VŠCHT Praha, vydaným Oddělením bezpečnosti práce a prevence rizik. Tento dokument si, prosím, dopředu důkladně prostudujte a seznamte s jeho obsahem své žáky.

 Bezpečnostní zásady pro organizované návštěvy pracovišť VŠCHT Praha

[urlnadstranka] => [iduzel] => 80280 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/laboratorni-cviceni/organizacni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [80269] => stdClass Object ( [nazev] => Pokyny k přihlašování [seo_title] => Pokyny k přihlašování [seo_desc] => Pokyny k přihlašování [autor] => Ing. Ondřej Šimůnek, Ph.D. [autor_email] => [perex] =>

Proces přihlašování, který se skládá z několika kroků, je přehledně shrnut níže.

 ◳ jak objednávat - workflow (png) → (šířka 450px)

[ikona] => kalendar [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

1.     Předobjednávka

Aby byl celý proces spravedlivý a nedocházelo k tomu, že se na některé školy již nedostane, je prvním krokem nyní nově předobjednávka v podobě formuláře MS Forms, v níž pouze vyplníte počet půldenních bloků, o které má vaše škola zájem. Na konci tohoto kroku budou data porovnána s dostupnou kapacitou. Nebude-li kapacita naplněna, volná místa budou nabídnuta školám z řad náhradníků. Bude-li kapacita překročena, bude počet bloků proporčně krácen. (Klíčem ke krácení je počet objednaných bloků, dále fakt, zda vaše škola disponuje vlastní laboratoří či nikoli, a v neposlední řadě i to, jak dlouho k nám na laboratorní cvičení již vaše škola dochází.)

Každé škole, která předobjednávku vyplní, bude následně sděleno, jaký počet bloků pro ni je rezervován, a zda došlo k nějakému krácení. Současně dostane každá škola i kód, který bude sloužit jako její číslo objednávky.

Termín vyplnění předobjednávky: do pondělí 7.4.2025

Termín zveřejnění počtu rezervovaných bloků: pátek 11.4.2025

 

2.    Zápis ve sdílené tabulce

Tento krok je stejný jako dříve. Novinkou ovšem je, že každé škole bude umožněno se zapsat pouze na takový počet půldenních bloků, které jsou pro ni na základě předchozího kroku rezervovány. V tomto bodě také vybíráte náplň vašich laboratorních cvičení.

Termín otevření tabulky: pátek 11.4.2025

Termín zápisu: do pondělka 21.4.2025

 

3.    Vyplnění závazné objednávky

Na základě dat z předchozího kroku vyplníte závaznou objednávku. Pro usnadnění tohoto kroku jsem pro vás vytvořil formulář, do kterého pouze zadáte vaše číslo objednávky, čímž se načtou potřebná data o vaší škole. Tato data, prosím, zkontrolujte, a dále vyplňte data, počty studentů a náplně objednaných bloků.

V posledním kroku pak na základě zadaných dat bude vygenerován PDF soubor s objednávkou, který si vytisknete, podepíšete a naskenujete. Naskenovanou objednávku zašlete e-mailem na adresu garanta laboratorních cvičení (ondrej.simunek@vscht.cz). Pro tento účel, prosím, nepoužívejte své soukromé e-mailové schránky – je důležité, aby objednávka odešla z Vaší oficiální školní e-mailové adresy.

Objednávku vyplníte zde

Objednávka laboratorního vyučování

Termín zahájení: průběžně, jakmile budete mít hotový předchozí krok

Termín zaslání vyplněných objednávek: do pondělí 27.4.2025

 

4.    Úhrada

Na základě dat z objednávky z předchozího kroku vám bude vystavena a zaslána faktura. Budete-li objednávat laboratorní cvičení pro více skupin, bude vše fakturováno najednou. Bez úhrady faktury nebude možné se objednaných laboratorních cvičení zúčastnit. Další informace k finančním záležitostem jsou uvedeny níže.

Termín vystavení faktur: průběžně dle data konání objednaných cvičení

Termín úhrady: viz datum splatnosti na faktuře 

 

5.    Zaslání potvrzení objednávky

Po realizaci všech předchozích kroků vám bude vystaveno a zasláno potvrzení objednávky.

Termín vystavení potvrzení: průběžně po úhradě faktury


Fakturace

Fakturováno je vždy na jméno příslušné školy, platba je možná pouze bezhotovostním převodem. Standardně je jedné škole vystavena jedna faktura, na všechny bloky dohromady.

číslo účtu: 130197294/0300

variabilní symbol: číslo faktury

Máte speciální požadavky (rozdělení na více faktur, konkrétní text na faktuře apod.)? Napište nám. Fakturu vystavíme tak, aby vám to vyhovovalo.

Storno a vratky

Vzhledem k odvodu DPH je velmi komplikované vystavovat dobropisy, proto není možné vracet již uhrazené finanční prostředky. V případě zrušení vaší účasti po uhrazení faktury bude tedy vámi uhrazená částka evidována jako předplatba na další turnus laboratorních cvičení. Stejně tak i v případě, že se laboratorních cvičení zúčastní nižší počet žáků, než za něž bylo zaplaceno. 

Upozorňujeme, že minimální počet žáků na laboratorních cvičeních je 12 a minimální úhrada za laboratorní cvičení činí 1500 Kč bez DPH. V případě, že se laboratorních cvičení zúčastní nižší počet žáků, bude i tak skutečně účtovanou částkou právě 1500 Kč bez DPH.

[urlnadstranka] => [iduzel] => 80269 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/laboratorni-cviceni/prihlasovani [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_ikona [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [55550] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakt [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => false [text] =>

Ing. Ondřej Šimůnek, Ph.D.
garant laboratorních cvičení

ondrej.simunek@vscht.cz

tel. 220 442 079

[iduzel] => 55550 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56227] => stdClass Object ( [nazev] => Interní informace pro vyučující laboratorních cvičení pro střední školy [seo_title] => Interní informace pro vyučující laboratorních cvičení pro střední školy [seo_desc] => Interní informace pro vyučující laboratorních cvičení pro střední školy [autor] => Ing. Ondřej Šimůnek, Ph.D. [autor_email] => simuneko@vscht.cz [perex] =>

Na této stránce naleznete veškeré potřebné informace k vedení laboratorních cvičení pro středoškoláky. Zde uvedené informace jsou určeny pouze pro potřebu pracovníků, kteří na vedení laboratoří participují. Prosím, nezveřejňujte nikde odkaz na tuto stránku.

Aktuální seznam vyučujících:

    laborantka: Petra Typoldová – linka 2077

    [ikona] => [obrazek] => [vyska] => md [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

    Přihlašování vyučujících

    Pro výběr bloků, které budete vést, pokračujte na přihlašovací tabulku (odkaz v e-mailu). K vybraným blokům se zapište svým jménem do sloupce "vedoucí praktika".

    Informační materiály

    Organizační informace k průběhu laboratorních cvičeníaktualizováno 2.1.2024

    Organizace materiálního vybavení

    Podklady pro školení bezpečnosti práce a první pomoci v chemické laboratoři

    Návody a metodické pokyny k jednotlivým pracím

    (soubory jsou označeny daty jejich poslední aktualizace)

    návod metodické pokyny
    1. Dělení směsí 27.7.2022 19.5.2025
    2. Destilace 12.4.2022 6.11.2020
    3. Acidobazické reakce 16.8.2022
    4. Titrace 12.4.2022 16.8.2022
    5. Redoxní reakce 19.1.2023 6.1.2022
    6. Fotografické procesy 12.4.2022
    7. Kvalitativní analýza –kationty 12.4.2022 6.11.2020
    8. Kvalitativní analýza – anionty 12.4.2022 6.11.2020
    9. Základní reakce v organické chemii 2.2.2024 12.1.2023
    10. Reakce aromatických látek 17.1.2025
    11. Průmyslová chemie 17.6.2022 16.8.2022
    12. Chemie potravin 26.6.2023 26.6.2023
    13. Přírodní látky 10.9.2021 1.9.2021

    [urlnadstranka] => [iduzel] => 56227 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( [0] => intranet [1] => member ) [url] => /cinnosti/laboratorni-cviceni/interni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [55545] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 55545 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 1185 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/laboratorni-cviceni [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_galerie [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17042] => stdClass Object ( [nazev] => Vědecko-výzkumná činnost [seo_title] => Vědecko-výzkumná činnost [seo_desc] => [autor] => Ing. Bohuslav Dušek, CSc. [autor_email] => [obsah] =>
    • Monetární a fiskální nástroje v české ekonomice
    • Problematika vědy, techniky a životního prostředí ve filosofii M. Heideggera a J. Patočky
    • Role politických ideologií ve světovém vývoji 1945–90
    • Evaluace pregraduální a postgraduální přípravy učitelů středních škol
    • Etika výchovy pro učitelské studium
    • Problematika školních pokusů
    • Internet a výukový software ve středoškolské chemii
    • Historie chemie
    [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 17042 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/cinnosti/vedecko-vyzkumna-cinnost [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/vedecko-vyzkumna-cinnost [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17041] => stdClass Object ( [nazev] => Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik [seo_title] => Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik [seo_desc] => [autor] => Ing. Bohuslav Dušek, CSc. [autor_email] => [obsah] =>

    Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik (Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku) byla založena v r. 1972 v Rakousku a úzce spolupracuje s FEANI (Federací evropských inženýrů) a ASEE (American Society for Engineering Education). V současné době má členy ve více než 70 zemích. V České republice je kolektivním členem IGIP kromě VŠCHT Praha např. ČVUT Praha, VUT Brno, TU Ostrava.

    Jedním z nejdůležitějších úkolů, kterým se IGIP věnuje, je zlepšování obsahu, metod a prostředků vzdělávání učitelů technických (inženýrských) předmětů na technických universitách a technických školách. Program vzdělávání těchto učitelů se v různých zemích výrazně liší. V době narůstající evropské integrace je důležité formulovat obecné minimální standardy kompetenčních profilů učitelů. IGIP takové standardy i modelové kurikulum v rozsahu nejméně 200 hodin vypracoval a k získání akreditace je nutné, aby studijní program vzdělávání učitelů tyto standardy splňoval.

    Akreditovaná pracoviště, mezi které patří od r. 1997 také VŠCHT, poskytují absolventům pedagogické vzdělání, nutné pro získání mezinárodního titulu "ING-PAED IGIP", který jim umožňuje uznání pedagogické kvalifikace i v ostatních evropských zemích. IGIP pořádá každoročně v různých evropských zemích mezinárodní sympozia s inženýrsko-pedagogickou tématikou, na kterých je jednou z pravidelných sekcí i chemie. Bližší informace na adrese www.igip.org.

    [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 17041 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/cinnosti/igip [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/igip [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [17040] => stdClass Object ( [nazev] => Vzdělávání rodičů – příprava vstupu nebo návratu rodičů s malými dětmi na trh práce – EduRo [seo_title] => EduRo [seo_desc] => [autor] => RNDr. Eva Muchová, Ph.D. [autor_email] => [obsah] =>

    Registrační číslo projektu: CZ.2.17/2.1.00/35151 

    Popis

    Hlavním cílem projektu bylo připravit vzdělávací program pro rodiče, kteří jsou momentálně na mateřské dovolené nebo se vrací do pracovního procesu. Projekt byl zaměřen prioritně na rodiče z VŠCHT Praha a rodiče ze spolupracujících ústavů AV ČR. Aktivity projektu měly usnadnit návrat rodičů po mateřské dovolené k vědecké, pedagogické, publikační a administrativní práci. Dále jsme se snažili o zajištění sociálních kontaktů rodičů s pracovním a vzdělávacím prostředím. Tento sociální kontakt podpořil jejich sebevědomí, výměnu zkušeností a díky osobním vazbám usnadní návrat do práce. 

    Program byl složen z 4 bloků – soft skills, projektové a ekonomické vzdělávání a jazykové vzdělávání. 

    Projekt byl ukončen 31. 10. 2014

    šířka 215px          šířka 215px

    Cílová skupina

    Projekt byl zaměřen na cílovou skupinu rodičů na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří byli zaměstnanci VŠCHT a spolupracujících organizací. Mezi tyto organizace patří NTK, ústavy Akademie věd: Ústav chemických procesů, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského, Ústav makromolekulární chemie, Ústav organické chemie a biochemie. Dále byla možnost vzdělávání nabídnuta pro další cílové skupiny, většinou absoloventům VŠCHT Praha, jejichž bydliště je na území Prahy. Prezentace kurzů .

    Realizační tým projektu

    RNDr. Petr Holzhauser, Ph.D. – koordinátor (petr.holzhauser {zavinac} vscht.cz) 
    RNDr. Eva Muchová, Ph.D. – manažerka (eva.muchova{zavinac} vscht.cz) 
    Ing. Dana Poláchová – odborně organizační pracovnice (dana.polachova {zavinac}vscht.cz) 
    Eva Chalupová – finanční manažerka (eva.chalupova{zavinac} vscht.cz)


    letní semestr

    červen 2014 – říjen 2014

    Začátek kurzů: 2. 6. 2014

    Konec kurzů: 23. 10. 2014

    Nabídka kurzů

    Blok Soft Skills

    • Soft skills – kurz byl věnován dovednostem z oblasti psychologie, případně pedagogiky. Ke kurzu exituje rozsáhlý studijní materiál, kde jsou posána všechna témata.


    Studijní materiály ke kurzu

    1. Interpersonální komunikace 
    2. Stres a zvyšování psychické odolnosti 
    3. Pracovně právní minimum 
    4. Time management 
    5. IT – materiály a rozvrh jednotlivých témat

    Blok Projektové vzdělávání

    • Kurz projektového řízení  

    Studijní materiály ke kurzu Projektové vzdělávání pro uchazeče o zaměstnání

    Blok jazykové vzdělávání

    • Angličtina mírně pokročilí (B1/B2–)
    • Angličtina pokročilí (B2/B2+)
    • Španělština mírně pokročilí a falešní začátečníci (A1/B1)
    • Intenzivní kurz Presenting in English 
    • Intenzivní kurz Business English 
    • Blok Ekonomické vzdělávání (studijní materiál ke kurzu )

    zimní semestr

    únor 2014 – květen 2014 

    Začátek kurzů: 17. 2. 2014 

    Nabídka kurzů

    Blok Soft Skills

    • Soft skills – kurz je věnován dovednostem z oblasti psychologie, případně pedagogiky. Konkrétní témata budou např. interpersonální komunikace v každodenním životě, start nové kariéry, stres v každodenním životě a jeho překonávání, time management a asertivita. Náplň kurzu 

    Ekonomické vzdělávání

    • Kurz je zaměřen na základy marketingu, managementu, ekonomiky s přihlédnutím k potřebám vědy a výzkumu. 

    Materiály ke kurzu: 

    1. lekce 
    2. lekce 
    3. lekce 
    4. lekce 
    5. lekce 
    6. lekce 

    Projektové vzdělávání

    • Kurz je zaměřen na základy projektového řízení a práci s lidskými zdroji.

    Materiály ke kurzu: 

    1. lekce
    2. lekce
    3. lekce
    4. lekce
    5. lekce

    Blok Jazykové vzdělávání

    • Angličtina mírně pokročilí (úroveň B1/B2–) 
    • Angličtina pokročilí (úroveň B2/B2+) 
    • Španělština mírně pokročilí a falešní začátečníci (úroveň A1/B1)


    Podrobnější informace o projektu

    [poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 17040 [canonical_url] => //kuhv.vscht.cz/cinnosti/eduro [skupina_www] => Array ( ) [url] => /cinnosti/eduro [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

    A BUDOVA A
    B BUDOVA B Sídlo katedry najdete ve 3. patře nástavby X
    C BUDOVA C
    2 STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON
    VŠCHT Praha
    Technická 5
    166 28 Praha 6 – Dejvice
    IČ: 60461373
    DIČ: CZ60461373

    Datová schránka: sp4j9ch

    Za informace odpovídá: Ústav učitelství a humanitních věd
    Technický správce: Výpočetní centrum

    Copyright VŠCHT Praha
    zobrazit plnou verzi