Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaKUHV  → Činnosti ústavu → Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik
iduzel: 17041
idvazba: 21010
šablona: stranka
čas: 26.10.2021 20:09:10
verze: 4927
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik

Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik (Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku) byla založena v r. 1972 v Rakousku a úzce spolupracuje s FEANI (Federací evropských inženýrů) a ASEE (American Society for Engineering Education). V současné době má členy ve více než 70 zemích. V České republice je kolektivním členem IGIP kromě VŠCHT Praha např. ČVUT Praha, VUT Brno, TU Ostrava.

Jedním z nejdůležitějších úkolů, kterým se IGIP věnuje, je zlepšování obsahu, metod a prostředků vzdělávání učitelů technických (inženýrských) předmětů na technických universitách a technických školách. Program vzdělávání těchto učitelů se v různých zemích výrazně liší. V době narůstající evropské integrace je důležité formulovat obecné minimální standardy kompetenčních profilů učitelů. IGIP takové standardy i modelové kurikulum v rozsahu nejméně 200 hodin vypracoval a k získání akreditace je nutné, aby studijní program vzdělávání učitelů tyto standardy splňoval.

Akreditovaná pracoviště, mezi které patří od r. 1997 také VŠCHT, poskytují absolventům pedagogické vzdělání, nutné pro získání mezinárodního titulu "ING-PAED IGIP", který jim umožňuje uznání pedagogické kvalifikace i v ostatních evropských zemích. IGIP pořádá každoročně v různých evropských zemích mezinárodní sympozia s inženýrsko-pedagogickou tématikou, na kterých je jednou z pravidelných sekcí i chemie. Bližší informace na adrese www.igip.org.

Aktualizováno: 23.4.2015 11:03, Autor: Ing. Bohuslav Dušek, CSc.

A BUDOVA A
B BUDOVA B Sídlo katedry najdete ve 3. patře nástavby X
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi